Araçlar

Alexa Sıra Bulucu, Sıralama Sorgulayıcı

Alexa Sıra Bulucu uygulaması ile Alexa değerinizi, ülke ve küresel sıralamasına ulaşabilirsiniz. Alexa değeri, sitenizin diğer sitelere göre sıralamanızı sunmaktadır. Sıralama sorgulayıcı ile alexa değerlerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

Alexa değerleri, girmiş olduğunuz web sitesi hakkında ülke ve dünya sıralaması konusunda bilgi verecektir. Bu değerler ile web sitesinin popülerliğini, hit değerlerini tahmini olarak değerlendirebilirsiniz. Bir web sitesinin alexa değerlerinin 1’e yakın olması, oldukça popüler bir site olduğunu göstermektedir.

Alexa Nedir?

Alexa, dünyaca ünlü amazon.com sitesine ait bir şirkettir. Web üzerindeki tüm sitelere gönderdiği botlar ile siteleri tarayıp bilgi toplamaktadır. Toplamış olduğu bu bilgileri de kullanıcılara ücretsiz olarak sunmaktadır. Bu bilgiler web sitesinin dünya üzerindeki değerini belirtmektedir ve küresel olarak bu değerlere itibar edilmektedir.

Alexa değeri en sık girilen ülke ve dünya sıralaması olmak üzere iki çeşit değer üretmektedir. Bu değere göre web sitesinin değerini, almış olduğu hiti ve saygınlığını hesaplayabilirsiniz. Sıralama değerlerinde 1 sonucuna ne kadar yaklaşırsanız o kadar iyi bir siteye sahipsiniz demektir.

Alexa Sıralaması Nasıl Yükseltilir?

Alexa ile elde edilen ülke ve küresel değerleri yükseltmek için bir SEO çalışması yapmak gerekecektir. Özgün içerikler ve organik ziyaretçiler ile birlikte Alexa değerinizi güzel seviyelere getirebilirsiniz. Alexa değeri düşürmek için web sitenize bol bol ziyaretçi çekmeniz gerekmektedir. Ne kadar çok ziyaretçi sitenize uğrarsa o kadar alexa üzerindeki değeriniz daha pozitif yönde olacaktır. Kullanıcıları web sitenize çekmek içinse, web sitenizi anahtar kelimelerde üst sıralara çıkartmanız gerekmektedir.

Nasıl Buldunuz?

Komik
0
Uyyy
0
Sevdiim
0
Düşündürücü
0
Çalak
1

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in:Araçlar