Araçlar

Anahtar Kelime Sıra Bulucu

Google arama motoruna ilişkin sitenizin kaçıncı sırada olduğunu takip etmek ve sorgulamak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu uygulamada Google arama motoru baz alınarak belirlediğiniz kelimede kaçıncı sırada yer aldığınızı kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Sıra Bulucu Nedir?

Sıra Bulucu, internet sitenizin Google arama motorundaki durumunu tespit etmeye yarayan bir uygulamadır. Bu uygulamayı ücretsiz ve üyeliksiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeyi ve sitenizi yazmanız durumunda Google arama motorundaki konumunuzu kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Web sitenizin SERP’de (Arama Motoru Sonuç Sayfası) sıraladığı anahtar kelimelerin sıranızı belirler ve anlık konumunuz konusunda gerçek zamanlı olarak bilgi vermektedir.

Kelime Sıra Bulucu uygulaması sitenizin belirlenen kelimedeki konumunu 10 sayfalık inceleme sonrasında analiz ederek sunmaktadır. Kelime takibini yapmak, SEO çalışmaları için nereye ve nasıl işlemler yapmanız gerektiği konusunda kılavuzluk etmektedir.

Anahtar Kelime Takibini Neden Yapmalı?

Anahtar kelimeler, web sitenizin kullanıcılarla buluşması belirlenen değerlerdir. Örneğin, yazılım üzerine açmış olduğunuz sitenizde “PHP DERSLERİ” gibi kelimede üst sıralarda olmasını beklersiniz. Bu gibi kelimelerde yüksek yerlerde olmanız, kullanıcılarda kolaylıkla buluşmanızı sağlayacaktır.

Kelime takibini yapmak web sitenizin SEO çalışmasının hangi durumda olduğunu özetlet nitelikte olacaktır. Web sitenizin anahtar kelimelerde varlık göstermesi, yapılan SEO çalışmalarının verimli olduğunu gösterecektir.

Nasıl Buldunuz?

Komik
0
Uyyy
0
Sevdiim
0
Düşündürücü
0
Çalak
0

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in:Araçlar