Genel Makaleler

Google Translate İle Sitede Çoklu Dil Desteği

Sitenizi diğer dillerde de hâkim olmasını istiyor ve bu dil çevirisi konusunda pekiyi değilseniz o zaman Google Translate tam size göre. Tek yapmanız gereken birkaç formu doldurmak ve ardından almış olduğunuz kodu sitenizde istediğiniz yere koymaktır. Bu işlemi yaparak sitenize dışarıdan gelenler için kolaylık sağlayacaktır.

+70 ten fazla dile çevirisini mümkün olduğu işlemi nasıl kullanırız? 
Bunun için hemen alttaki site adresine girelim ve daha sonrasını resimler ile açıklamaya devam edeyim.

Google Translate Site Dil Desteği Sayfası : Google Sayfasına Git

Görmüş olduğunuz gibi siteye ilk girdiğimizde bizi böyle bir ekran karşılayacaktır. İlk alana sitemizin adresini yazıyoruz. 2. Alanda ise sitemizin dilini seçiyoruz ve sonraki seçeneğine tıklatıyoruz.

Bu adımda ise ayarlar ve yapılandırmaları göreceksiniz. İlk yapmamız çeviri yapılacak dilleri seçmektir. Bu alanda Tüm dilleri seçersek; Bütün dillere çevirisi mümkün olacaktır. Belirli dilleri seçersek; Sadece bizim seçmiş olduğumuz dillere çeviri yapacaktır. Daha sonra ise görünüm modundan sitenize uygun olan şekli seçiniz. Son olan gelişmiş alanında ise bazı ayarlar yapılmakta en önemlisi kullanan kişileri takip etmek için Analytics’i kullanabiliyor olmamızdır. Bu alanda da ayarlarımızı yaptıktan sonra Kodu al demenin vakti geldi.

Kodu al dediğinizde size 2 adet kod gelecektir. Bunlardan ilkini yani meta tagını sitenizin <head></head> taglarının arasına uygun bir yere yazınız. Alttaki kodu ise sitenizin neresinde görmek istiyorsanız oraya yapıştırmanız yeterli olacaktır.

İşte +70 dil desteğini bu kadar basit bir şekilde sitenizde hizmete sunabilirsiniz.

Nasıl Buldunuz?

Komik
0
Uyyy
0
Sevdiim
0
Düşündürücü
0
Çalak
0

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.