Araçlar

Kelime ve Karakter Sayısı Hesaplama

  • 0
   Karakter
  • 0
   Kelime
  • 0
   Cümle
  • 0
   Boşluksuz
  • 0
   Paragraf
  • 0
   Okuma Süresi

 

Kelime Ve Karakter Sayacı Nedir?

Kelime ve karakter sayıcı, bir metindeki sözcük sayısının kaç karakterden oluştuğunu ve metindeki kelime sayısının kaç adet olduğunu online bir şekilde hesaplayan bir araçtır. Bu araç sayesinde kelime sayısını ve karakter sayısını kolayca saptayabilirsiniz. Bu araç ile yapılan işlemler kayıt altına alınmadığı için rahatlıkla hesaplama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kelime ve karakter sayma işleminde sınır bulunmadığı için istediğiniz uzunlukta değer girebilirsiniz.

Kelime ve Karakter Sayacına Neden İhtiyaç Duyulur?

Kelime ve karakter sayma işlemi, sayısal değerler ile yapılan işlemler için kullanılmaktadır. Bu değerlere genellikle Microsoft Word yada LibreOffice gibi programlar üzerinden de ulaşılabilir. Fakat bu programlara ulaşılamadığı zaman bu araç kullanılarak detaylı saydırma işlemi yapılabilir.

Kelime ve Karakter Sayacı Kimlere Hitap Ediyor?

Kelime ve karakter saydırma aracı sayesinde sınırlı alanlar için hesaplamalar yapabilirsiniz. Örneğin, online SMS gönderimi için var olan sms sınırlarına takılmadan içerik üretmek için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda SEO çalışmaları için kısıtlı alanlar ve karakterler için bu aracı kullanarak sınırları açmadan içerik oluşturabilirsiniz. Yine aynı şekilde Google arama motorunda yer almak için makalenin TITLE değerinin sınırını aşmamak için de bu aracı kullanabilirsiniz.

Nasıl Buldunuz?

Komik
0
Uyyy
0
Sevdiim
0
Düşündürücü
0
Çalak
0

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in:Araçlar