Php Dersleri

Localhost ve Notepad++ Kurulumu

Bu ilk dersimizde php eğitimlerimizi gerçekleştirmemiz için sanal bir localhost kurulumu yapacağız. Bu kurulum için kullanacağımız programın adı xampp‘tır. Programın kurulumu oldukça basittir. Her ihtimale karşı kurulumu gerçekleştiremeyenler için videoda xampp kurulumuna yer verdim. Dersi izleyerek kurulum hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bunun dışında eğitimimiz boyunca kullanacağımız editörün kurulumunu da bu videoda bulabilirsiniz. Kullanacağımız editörün adı da notepad++ dır. Bu programı kullanmamızdaki en büyük etkeni hem Türkçe olması hemde ücretsiz olmasıdır. Bu program ile ilgili bir çok eklentinin de bulunduğunu söylersek işte o zaman programın ne derecede kullanışlı olduğunu anlamış oluruz. İlerleyen süreçlerde notepad++ için eklentiler ekleyerek, kullanım kolaylığı kazanmış olacağız.

İlk dersimizde kurulumlar ile ilgili bir kaç temel bilgi almış olacağız. Bundan sonraki derslerimiz kademeli olarak ilerleyecektir. hiç bir videoyu atlamadan ilerleme yaparsanız sizin için daha iyi bir sonuç doğuracaktır.

Derste yer alan kaynak dosyalar şu şekildedir;

Xampp Kurulum: https://www.apachefriends.org/index.html
Notepad++ Kurulum: https://notepad-plus-plus.org/download/

İlgilizi Çekecek Konular

Php ile Tarih İşlemleri Yapmak Date(); Fonksiyonunun Kullanımı

ibrahim Çevrük

Değişken Tanımlama ve Ekrana Yazdırma Uygulaması

ibrahim Çevrük

Date Komutu Çıktısını Türkçeleştirmek | Php ile Ayları Türkçeleştirmek

ibrahim Çevrük

Yorum Giriniz