ibrahim Çevrük

Tarayıcı Bilgisini Öğrenme, Tarayıcı Bilgilerim Nedir?

Tarayıcı Bilgisi, kullanmış olduğunuz tarayıcı hakkında bir takım bilgiler veren değerdir. Bu değerde, kullanmış olduğunuz işletim sistemi bilgileri, kısmi donanım bilgileri, kulanmış olduğunuz tarayıcının adı ve versiyonu gibi bilgiler yer almaktadır.

Tarayıcı bilgisindeki değerler kullanılarak kullanıcıları farklı platformlara yönlendirebilirsiniz. Örneğin, mobilden bağlantı saylayan kullanıcılar için farklı tasarımlı bir site hazırlayıp o sayfayı görüntülemesini sağlayabilirsiniz. Yada kullanılan işletim sistemine göre istatistikler tutabilirsiniz. Aynı şekilde reklam gösterimlerini de yine tarayıcı bilgisinden elde edilen değerler ile birlikte kolaylıkla yapabilirsiniz.

Tarayıcı
İp Adresiniz

Tarayıcı bilgileri, gezmiş olduğunuz site ve uygulamalar için oldukça önemlidir. Tarayıcı bilgilerinizin görünmesi bir açığa yada zarar uğramanıza neden olmayacaktır. Sadece kullanmış olduğunuz tarayıcı ve işletim sistemine ait bilgiler yer almaktadır. Bu bilgiler doğrultusunda kullanmış olduğunuz uygulama dinamik olarak size göre içerikler üretecektir.

Exit mobile version