Web Tasarımları

Turuncu Blog Teması

Gri Site Teması Düzenlemesi ve 13 Yenilik makalesinin giriş kısmında yazmış olduğum hislerden birisine kapılarak 2013 yılında bu temayı hazırlamıştım. İçime sinerek hazırlamış olduğum ve zamanında bunu kimseyle paylaşmam dediğim bu tasarımı dağıtmak istedim. Öncelikli amacımın her zaman paylaşım ve yardımlaşma olduğundan dolayı, elde boşa tutmanın bir anlamının olmayacağını düşündüm. Hali hazırda sitede de farklı bir tasarım kullanmamdan dolayı, bu tasarımın boş boş durmasını istemedim.

Bu zamana kadar hazırlamış ve kullanmış olduğum en iyi tasarımın bu olduğunu canı gönülden söyleyebilirim. Tasarım konusunda zayıf olduğumdan, bu tasarımın bazı düzenlemelerinin yapılması için Muhammed Bilici‘den yardım almıştım. Güzel düzenlemeleri sayesinde baya kullanmış olduğum bu tasarım için tekrardan teşekkürlerimi sunmak istiyorum. TEŞEKKÜRLER MAMİİİİİİİİ

Blog seviyesin de kullanacakların ihtiyaçlarını karşılayacağını düşünüyorum. Bu temayı kullanmış olduğum zamanlarda herhangi bir eksiğini görmediğim. Tabi sitemde kullanmış olduğum temayı her zaman düzenlediğimden dolayı, bu tasarımın güncel olarak geride kalmış olama ihtimali de var. Gerekli düzenlemeleri yaparak istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Bu tasarım WordPress ve Blogger gibi hazır sistemlere uyarlanırsa daha iyi olacağını düşünüyorum. Bu iki sistemi pek sevmediğimden dolayı ne yazık ki benim uyarlama yapmam mümkün değil. Bundan dolayı, gönüllü olarak uğraşan olursa şimdiden teşekkürlerimi sunarım. Uyarlaması sonrasında da sitede tekrar paylaşırım.

Son olarak tasarımın hiçbir PDO dosyası elimde bulunmuyor. Bir hard-disk faciası yaşadığımdan dolayı, elimde sadece HTML’e dökülmüş hali kaldı. Bununla idare edeceksiniz artık.

Tema İçeriğinde Neler Bulunuyor?

Özellikle genel olarak kullanılan bütün sayfalara yer verdim. Diğer sayfa ve içerik tasarımlarının, bana özel işlevleri olduğundan dolayı sildim ya da paylaşmadım. Bir blog tasarımında olması gereken bütün içeriklere yer vermeye çalıştım. Ayrıca dosyalar içesinde bulunan yorum satırlarında farklı kodlama tarzları ve kullanımları yer almaktadır. Dosya içeriklerini karıştırırken bunlara da bir göz atın derim.

1 – Anasayfa
2 – Hakkımda Sayfası
3 – İletişim Sayfası
4 – Makale Okuma Sayfası
5 – Üye Kayıt Sayfası
6 – 404 Hata Sayfası

UNUTMADAN! .RAR Şifresi : ibrahimcevruk.com

Yukarıda yer alan içerikler tema dosyası içerisinde yer almaktadır. Bunun yanında logo tasarımında kullanmış olduğum fontu da paylaştım. Aynı tarz logo hazırlamak isteyenler olursa diye. Temayı dilediğiniz gibi değiştirebilir ve hazır platformlara uyarlayabilirsiniz. Yalnız, footer bölümünde adım geçerse sevinirim. Şart değildir. Silebilirsiniz.

İNDİRME ADRESİ : https://yadi.sk/d/NgGEGBUQL9X0Qg

Nasıl Buldunuz?

Komik
0
Uyyy
0
Sevdiim
0
Düşündürücü
0
Çalak
0

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.